shop

disease

sponor

email

جستجو

 دامسل : ماندارین خالدار (Synchiropus picturatus) (2)

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
دسته: باسلت و ماندارین
آخرین به روز رسانی شنبه, 30 جولای 2016 17:58
نوشته شده توسط مدیر سایت بازدید: 1543

Synchiropus picturatus4535


نام علمی: Synchiropus picturatus


نام مشترک : ماندارین خالدار ,ماندارین خوش قیافه,ماندارین افسونگر


نام انگلیسی:Target Spotted Dragonet, Target Spot Goby, Spotted Goby, Target Madarin, Target Dragonette, Green Spot Mandarin Dragonet, Green Spot Mandarin Goby


سطح مراقبت : مشکل


اندازه ماهی: تا 2.5 اینچ (6.4 سانتیمتر )


اسیدیته آب : 8.1 – 8.3


سختی آب : 8-12


شوری آب : 1.020 - 1.025


دمای مورد نیاز: 24.4 تا 27.8 درجه سانتیگراد


طول عمر: درصورت نگهداری مناسب بین 2 تا 5 سال


منبع / زیستگاه:  اقیانوس آرام و هند


رفتار / خلق و خو:ماهي هاي اين خانواده جزء معروفترين ماهيان آكواريومي بحساب مي آيند. علاوه بر كوچك بودن و زيبايي و مقاومت و فراواني قيمت آنها نيز نسبتا مناسب ميباشد. تنها عيب آنها در آكواريوم حالت ستيزه جويي آنهاست. اين ماهي ها منطقه اي را به عنوان قلمرو خود انتخاب ميكنند و هر نوع ماهي يا حيوان ديگري را كه وارد قلمرو آن شود بيرون مي رانند.
دوشيزه ماهي ها را مي توان تقريبا در تمام آب هاي مناطق استوايي جهان پيدا نمود.اكثر آنها را مي توان در آب هاي كم عمق اطراف جزاير مرجاني و سنگ ها صيد نمود به همین دلیل آکواریوم های ریف محیط مناسبی برای این ماهی ها به شمار می آید. دامسل ها به دلیل مقاومت بالا در برابر تغییرات شیمیایی و کیفی آب گزینه مناسبی برای تازه کارها به شمار می آیند
اغلب دامسل ها قلمرو طلب هستند و ممکن است نسبت به سایر ماهیان آکواریوم رفتار تهاجمی داشته باشند به همین دلیل نباید آنها را با ماهیان کوچکتر از خود نگهداری نمد چون ممکن است آنها را دچار استرس کنند به ویژه آن که سرعت رشد بسیار بالایی دارند و بارسیدن به سن بلوغ به شدت تهاجمی میشوند و فقط باید با ماهیان بزرگتر از خود و مهاجم نگهداری نمایید .


جنسیت: جنس نر نسبت به جنس ماده باله های پشتی کشیده تری دارد


جفتگیری / تولید مثل: ماهي هاي اين خانواده جزء اولين ماهي گروه ماهي هاي دريايي هستند كه در آكواريوم ها تخم ريزي نموده اند. در مقام مقايسه با ماهي هاي آب شيرين اين ماهي ها از نظر لانه سازي و حفاظت از تخم ها و نو زادها شباهت زيادي به سيكيليده ها دارند. دوشيزه ماهي نر وظيفه ي لانه سازي و تميز كردن سطح سنگ و آماده كردن آنها را براي تخم ريزي دارد. در اين موقع ماهي نر تغيير رنگ داده و با انجام نوعي حركات حلقه زني به ماهي ماده ي نزديكه به خود خبر مي دهد كه همه چيز آماده ميباشد. اگر ماهي ماده نيز آمادگي تخم ريزي دارد بلافاصله دعوت ماهي نر را قبول كرده و تخم ها را در محلي كه قبلا" انتخاب شده مي ريزد. ماهي نر كه در نزديكي آن قرار دارد بلافاصله تخم ها را بارور مي نمايد. گاهي ممكن است چند ماهي ماده در اين لانه تخم ريزي نمايند.


حجم آکواریوم: برای یک جفت بالغ تا 130 لیتر آب


سازگاری : جدول دوم


رژیم غذایی :غذاي طبيعي دوشيزه ماهي ها نسبت به گونه ي آنها متفاوت است . برخي از گونه ها گياه خوار و عده اي گوشت خوار مي باشند. بيشتر دوشيزه ماهي ها همه چيز خوار بوده و از غذاهايي مانند خره ها و سخت پوستان كوچك و كرم ها و همچنين مواد پوسيده و انواع مختلف كف زيان و پلانكتون هاي ريز جانوري تغذيه مي نمايند.


منطقه شنا: در کف آکواریوم


حفاظت محیط زیست: مورد ارزیابی قرار نگرفته


بیماری ها: 


شکل ظاهری ماهی قبل از بلوغ :

 

.

نوشتن دیدگاه

ورود به سایت

عضویت در خبرنامه سایت

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید

پیام ارسالی به ایمیتان را تایید نمایید

FeedBurner

خبر خوان سایت ماهی

خوراک ساز سایت ماهی

آمار سایت

امروز37
دیروز331
این هفته2290
این ماه4987

آی پی بازدیدکنندگان : 54.161.31.247
Unknown ? Unknown Sun 16 Jun 2019 03:17

نظر سنجی